Fasdat

Başlangıçta yalnızca fast food restaurantlarına hizmet vermek amacıyla yola çıkan FASDAT GIDA, tedarik zinciri yönetimi uygulamalarında edindiği tecrübe ve kendi sektöründeki önemli üreticiler ile sağladığı işbirliği sayesinde, etkin planlama, pazarlama ve satış hizmetleri ile birçok hazır gıda firmasına ülkeye girişlerinden itibaren lojistik hizmet vermeye başlamıştır.Şu an yedi değişik lokasyonda yeni tesis yatırımlarını tamamlayan şirket, İstanbul’daki tesislerini ise 2012 yılı 3. çeyreğinde tamamlamayı planlamaktadır. Yeni açılacak İstanbul tesisi ile birlikte toplam 24.000 palet kapasitesine ulaşmayı planlayan Fasdat Gıda A.Ş. depo ve araç operasyonlarını uydu takip sistemi ile kontrol etmektedir. Fasdat Gıda araçları yılda dünyanın çevresini 300 kez dönecek kadar yol katetmektedirler.Fasdat Gıda, grup şirketlerine hizmet vermenin ötesinde sektörde saygınlığı kanıtlanmış diğer bazı Fast Food markalarının de ülkeye girişlerinden itibaren tedarik zinciri yönetimini üstlenmiştir. Halihazırda Carl’s JR Türkiye ve Azerbaycan Sbarro markaları ile işbirlikleri sürmektedir.FASDAT GIDA, edindiği bu tecrübe ile Horeca (Hotel-Restaurant-Cafe) sektöründe hizmet veren turizm ve ev dışı tüketim kuruluşlarına da gıda tedariği hizmeti vermektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren turizm tesislerine (otel, tatil köyü) 1999 yılından beri hizmet veren FASDAT GIDA, gıda üreticileri ile birlikte yaptığı işbirlikleri sayesinde kendi markası ile ürün ürettirme izinlerine de sahiptir. Fasdat Gıda ,ayrıca kendi markası ile soft serve ice cream miksi ürettirmektedir.Türkiye’de kendi sektöründe BRC Storage&Distribution kalite sistem belgesi alan ilk kuruluşlardan biri olan FASDAT GIDA, ayrıca ISO 9001:2000 kalite yönetim sistem belgesine sahiptir. Son teknolojiyi sürekli takip eden ve etkin kullanan FASDAT GIDA, konusunda uzman kadrosu ve alt yapısı ile tedarik zinciri yönetiminin örnek alınacak uygulamalarını geçmişte olduğu gibi gelecekte de ait olduğu sektöre sunmayı kendine hedef olarak belirlemiştir.

Fasdat Gıda A.Ş. %100 iştiraki olan Fasdat Sebze A.Ş. ile Burger King, Popeyes gibi grup markalarına hizmet vermenin yanında Horeca pazarında da fresh-cut ürünlerinin satışını yapmaktadır. Bu tesiste hazırlanan ürünlerin hammaddeleri, Fasdat tarım grubunun kontratlı tarım uygulamaları ile yönetilmektir.

Fasdat mensubu olduğu Ata Holding şirketlerinden Tab Gıda A.Ş.’nin halihazırdaki yurtdışı operasyonları olan Gürcistan, Kıbrıs ve Makedonya restoranlarının tedarik zinciri yönetimi görevlerini sürdürmektedir. Çok yakında Çin’de gerçekleşecek operasyonun da tedarik zinciri yönetiminde Fasdat Gıda tecrübeleri ile katkıda bulunacaktır.

Web Sitesi
http://www.fasdat.com.tr/

Adres
Emirhan Caddesi No: 109 Kat: 16 Atakule 34349 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul

Telefon
+90 212 381 4900

Faks
+90 212 381 4949

Harita

View AtaKule in a larger map