Kurucumuz

Merhum Ertuğrul Kurdoğlu

Merhum Ertuğrul Kurdoğlu

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hayat veren Atatürk Barajı başta olmak üzere birçok başarılı projeye imza atan Grubumuzun Kurucusu Sayın Ertuğrul Kurdoğlu karayollarında stajyerlikle başladığı iş hayatına ünü dünyaya taşan işler sığdırdı. Genç kuşaklar için miras niteliği taşıyan ve kendi hayat hikâyesini tüm samimiyetiyle sayfalara döktüğü “Ben Buraya Hayallerimle Geldim” adlı biyografisinde “Hayaller öğrenilerek kazanılamaz, ama korkularımızdan dolayı kaybedilebilir,” sözüyle hayat felsefesini özetledi.

50 yıllık iş hayatına imkânsız gibi görünen pek çok hayali sığdıran Kurdoğlu “dünyanın en büyük beşinci barajı” olarak lanse edilen Atatürk Barajı’nın yapımını tamamladığında “Atatürk Barajı gibi bir projeyi tamamlamak, gökteki bir yıldızın yere indirilmesi gibidir,” sözleriyle o günleri yad etti ve Atatürk Barajı’nı, bir inşaat projesinden öte bir memleket meselesi olarak gördü.

Vatan sevgisini memlekete faydalı işler yaparak icraata döken Kurdoğlu, başarısının sırrını “Güçlüklerin üstesinden gelebilmek ancak insanın ailesine, dostlarına, içinde bulunduğu ülkesine ve kendisine güvenmesiyle mümkündür,” diye özetleyerek “İçinde bulunduğumuz dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek gelecek nesillere karşı bizim sorumluluğumuzdur” dedi.

Grubumuzun kurucusu, bugünkü başarılarımıza bizi taşıyan vizyon sahibi liderimiz Sayın Ertuğrul Kurdoğlu 20 Kasım 2013 Çarşamba günü vefat ederek Hakkın rahmetine kavuştu.

“Anı Filmi” için tıklayınız