Ata Portföy

Ata Portföy Yönetim Şirketi 2000 yılı Kasım ayında %99 ortağı olan Ata Yatırım A.Ş. tarafından kurulmuştur. Toplam kalite anlayışını ilke edinen çalışmalar sonucu 1997 yılında alınan ISO 9001 belgesi ve 2000 yılında TÜSİAD-KalDer tarafından Ulusal Kalite Başarı Ödülü’ne layık görülen Ata Yatırım’ın iştiraki olan Ata Portföy Yönetim Şirketi, yatırımcılarına özledikleri kalitede hizmeti verebilme konusunda kendini ispatlamıştır.Bugün itibariyle bünyesinde çeşitli yatırım fonlarını yöneten Ata Portföy aynı zamanda varlık yönetimi, nakit yönetimi, münferit hisse yönetimi ve emeklilik fonları gibi konularda da uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Sektördeki diğer firmaların aksine, bilinçsiz ürün pazarlamak yerine, müşterilerinin ihtiyaçlarını anlayarak ve gereksiz risklerden kaçınarak, varlıklarını korumak üzerine bir yaklaşım sergilemekterdir.Yatırım Fonları:Günümüz finansal piyasalarında, yatırımlarınızın en verimli şekilde değer kazanması için, alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından takip edilip, yönetilmesi gerekmektedir. Bundan önceki dönemlerde erişilmesi çok zor olan şirket ve piyasa bilgileri, günümüzi konjonktüründe herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir duruma gelmiştir. Bununla birlikte, bu kolaylık muazzam bir bilgi kirlilğine yol açarak, yatırımcıların stratejilerini olumsuz olarak etkilemektedir.Yatırımcıların yaptığı en büyük hata, bireysel risk profillerini göz ardı ederek getiri tercihlerini belirlemektir. Bu da, olası dalgalanmalarda paniğe kapılarak yanlış kararlar vermelerine yol açmaktadır. Özet olarak, hedef ve beklentiler belirlenirken, anaparanızdan ne kadarlık bir kısmını kaybetmeyi riske edebileceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.Müşterilerimiz için yatırım sürecini belirlerken ana amacımız şeffaf, güvenilir ve sonuca odaklı bir yaklaşım gütmektir.

Yatırım fonlarının yönetiminde amacımız, maksimum getiri ile minimum risk arasında optimal dengenin sağlanmasıdır.

Varlık Yönetimi:

Varlık yönetimi hizmetimizde amacımız, şirketinizin finansal yapısına uygun bir portföy yapısı oluşturarak size özel bir strateji belirlemek ve bunu taktiksel olarak uygulamaktır. Müşterilerimizin risk yaklaşımlarını ve tolerans seviyelerini çok boyutlu analiz ettikten sonra hedef ve ihtiyaçlarına ulaşması için, deneyimli ve uzman kadromuz ile değişen ülke ve dünya gündemi ışığında mevcut stratejileri güncelleyerek katma değer yaratmaktadır. Zira kattığımız değer ,müşterilerimize ürün satmak değil, kalıcı ve etkili cözümlerle desteklemektir.

Nakit Yönetimi:

Kurumların faaliyetleri kapsamında elde ettiği nakit yatırımların, kısa vadeli para ve sermaye piyasalarında belli bir vadeye bağlı kalmadan değerlendirerek maksimun oranda katma değer sağlamak amaçlanmaktadır.

Münferit Hisse Yönetimi:

Halka açık kurumların veya ellerinde atıl hisse pozisyonu bulunduran kurumların sahip oldukları hisselerin alınıp, proaktif yönetim sonucunda hisse bazında artış sağlayarak geri verilmesi amaçlanmaktadır.

Emeklilik Fonları:

Bireysel emeklilik sistemi, kişilerin çalışma hayatları boyunca elde ettikleri gelirin bir bölümünü emeklilik dönemlerinde harcamak amacı ile tasarruf etmeleri ve bu tasarruflarını çeşitli yatırım araçlarında değerlendirme esasına dayanır. Ata Portföy A.Ş. deneyimli fon yönetcileri ile emeklilik fonlarının yönetiminde aktif rol almaya devam etmektedir.

Web Sitesi
http://www.ataportfoy.com.tr/

Adres
Emirhan Caddesi No: 109 Kat: 13 Atakule 34349 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul

Telefon
+90 212 310 6360

Faks
+90 212 310 6376

Harita

View AtaKule in a larger map